Zabiegi modelowania sylwetki wspomagają efekty odchudzania, przyspieszają redukcję tłuszczu i poprawiają jakość skóry. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy nie musi oznaczać, że „idziesz na łatwiznę”. Dla uzyskania najtrwalszych efektów warto połączyć modelowanie sylwetki z dietą i ćwiczeniami. Przedstawiamy 5 sprawdzonych zabiegów o działaniu wyszczuplającym, ujędrniającym i antycellulitowym.

Jak profesjonalne zabiegi mogą pomóc w modelowaniu sylwetki?

Celem zabiegów modelowania sylwetki nie jest odchudzenie ciała. Nadprogramowych kilogramów możesz pozbyć się, uzyskując deficyt kaloryczny dzięki odpowiedniej diecie redukcyjnej i aktywności fizycznej. Profesjonalne zabiegi stworzone zostały po to, aby pomagać w rzeźbieniu sylwetki. Najlepiej więc skorzystać z nich dopiero po osiągnięciu docelowej masy ciała. Nowoczesne metody modelowania ciała pomagają w redukcji opornej tkanki tłuszczowej, poprawiają napięcie skóry, wygładzają cellulit, czyli rozwiązują problemy, z którymi dieta i ćwiczenia sobie nie poradziły. W dalszej części artykułu znajdziesz propozycje zabiegów polecane przez specjalistów z Kliniki Dr Szczyt w Warszawie. Zastosowano w nich najnowsze technologie, charakteryzujące się minimalną inwazyjnością i wysoką skutecznością.

Zabiegi modelowania sylwetki, z których warto skorzystać

Fala uderzeniowa

Zabieg z użyciem fali uderzeniowej o wysokiej energii to przede wszystkim skuteczna terapia antycellulitowa. Technologia ta działa zarówno na komórki tłuszczowe, jak i na skórę. Dzięki temu seria zabiegów jest w stanie zniwelować nawet zaawansowany cellulit. Dodatkowe efekty, to: zmniejszenie obwodów ciała, uelastycznienie i napięcie skóry, poprawa krążenia krwi i limfy.

Kriolipoliza

W przypadku kriolipolizy do zmniejszenia tkanki tłuszczowej stosuje się kontrolowane chłodzenie. Okazuje się, że niska temperatura osiągana podczas zabiegu (około -6°C, a nawet -8°C) ma destrukcyjne działanie na komórki tłuszczowe, odkładające się pod skórą. Podczas kriolipolizy dochodzi do ich rozkładu, a następnie usunięcia przez organizm na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Zabieg warto połączyć z falą uderzeniową dla uzyskania optymalnych efektów.

Endermologia

Endermologia to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów modelowania sylwetki. Polega ona na intensywnym masażu próżniowym ciała, który pobudza wiele korzystnych procesów w organizmie. Seria zabiegów przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej, wygładzenia cellulitu i ujędrnienia skóry. Kolejne sesje wykonuje się z częstotliwością co kilka dni.

Lipoliza iniekcyjna

Wśród metod modelowania sylwetki, jakie oferuje medycyna estetyczna, znajdują się również zabiegi iniekcyjne. Jednym z nich jest lipoliza. Procedura polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, którego działanie prowadzi do rozpuszczania komórek tłuszczowych. Podobnie jak w przypadku powyższych zabiegów, również lipoliza wymaga powtórzeń, żeby efekty były jak najlepsze.

Karboksyterapia

Innym zabiegiem iniekcyjnym stosowanym w modelowaniu sylwetki jest karboksyterapia, czyli mezoterapia igłowa medycznym dwutlenkiem węgla. Substancja ta powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych i przepływ krwi, pobudza produkcję kolagenu. Zabieg ten wykonuje się głównie w celu poprawy napięcia wiotkiej skóry i redukcji cellulitu.

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w modelowaniu sylwetki? Listę zaufanych klinik znajdziesz na stronie Find Beauty Expert.

Comments are closed.