Idąca stale do przodu medycyna oferuje nam coraz to nowe i bardziej nowoczesne sposoby na walkę z niedoskonałościami skóry i poprawę urody. Wśród najczęściej wymienianych wyróżnia się lasery kosmetyczne i medyczne. Jak działają? Czy są one bezpieczne dla naszego zdrowia? Jak mogą nam pomóc w poprawie wyglądu?

Lasery kosmetyczne i medyczne – jak są wykorzystywane?

Nowoczesne lasery kosmetyczne i medyczne to prawdziwa innowacja w medycynie i kosmetologii. Ich prawidłowe zastosowanie może znacząco poprawiać wygląd naszej skóry i sprawić, że będzie ona odświeżona, pozbawiona blizn, zmniejszone zostaną zmarszczki. Lasery kosmetyczne i medyczne emitują wiązki światła o ściśle określonej długości – taka wiązka kierowana jest w określone miejsce na skórze, przez co powodowane są mikrouszkodzenia. Pod wpływem ciepła uwalniana jest woda w komórkach skóry, to ciągnie za sobą wzmożone procesy regeneracyjne. Dzięki dokładnemu działaniu lasera możliwe jest uszkodzenie zmienionych chorobowo tkanek i przyspieszenie procesów regeneracyjnych w skórze. Przed zabiegiem wykonywany jest krótki wywiad medyczny, aby wykluczyć przeciwwskazania.

Kiedy wykorzystywane są lasery kosmetyczne i medyczne?

Lasery kosmetyczne i medyczne SHAR-POL  rekomendowane są w przypadku blizn pooperacyjnych czy też związanych z trądzikiem, ale również przebarwieniami czy zmarszczkami. Lasery wykorzystywane są tak że do zabiegu „laserowego liftingu twarzy” czy zmniejszania porów skóry. Poprzez działanie laserem możliwe jest widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry, przez co jest ona bardziej napięta, promienna, pozbawiona bruzd mimicznych. Zabiegi z wykorzystaniem laserów frakcyjnych wymagają kilkutygodniowej rekonwalescencji skóry – po tym czasie widoczne są efekty zabiegów.

Comments are closed.