Odpowiednia odzież medyczna sprawia, że wielogodzinna praca na oddziałach czy w placówkach zdrowia jest bardziej komfortowa. Jaka odzież medyczna proponowana jest przez czołowych producentów? Jakie rodzaje ubrań warto wybrać do pracy w konkretnych placówkach?

Odzież medyczna tworzona z tkanin łączonych

Aby odzież medyczna sprawdzała się w trudnych warunkach pracy na oddziałach czy w przychodniach, musi ona posiadać określone cechy. Przede wszystkim materiały muszą być odporne na ścieranie, jak i częste pranie w środkach chemicznych. Niejednokrotnie usunięcie z takich ubrań np. śladów krwi będzie wymagało prania w wyższych temperaturach. Drugą istotną kwestią jest przewiewność – tkaniny wybierane do tworzenia odzieży medycznej muszą pozwalać na swobodną cyrkulację powietrza. Materiały powinny też zapewniać komfort termiczny w czasie chłodniejszych dni. Wśród najchętniej stosowanych tkanin wybiera się te o włóknach łączonych, m.in. z bawełną. Bawełna sprawia, że materiały są trwalsze, a dodatkowo pozwalają wentylować skórę. Poza tkaninami wiele mówi się o krojach i fasonach – koszulki, spodnie czy spódnice nie mogą krępować ruchów. Olbrzymią zaletą odzieży medycznej, oferowanej w sklepach, jest różnorodność. Kupujący mogą wybierać pomiędzy licznymi fasonami, ale też kolorami.

Odzież medyczna i obuwie dedykowane medykom

Odzież medyczna to nie jedyny asortyment, który mogą wybrać medycy. Ciekawym uzupełnieniem stroju na oddziale mogą okazać się chodaki. Chodaki lekarskie to specjalnie zaprojektowane obuwie, które nie tylko zapewnia wygodę, ale również wspiera zdrowie stóp. Odpowiednia konstrukcja ze sprężyna pod piętą sprawia, że stawy są amortyzowane podczas chodu, minimalizowane jest ryzyko powstawania żylaków, zmniejsza się zmęczenie spowodowane wielogodzinnymi dyżurami.

Comments are closed.

https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ turtlemusic.com ciniecmurckowski.pl