Dla większości osób budowa dom albo jego generalny remont jest życiową inwestycją. Realizacja projektu wiąże się z ogromnymi wydatkami, stresem i długim oczekiwaniem na finalny efekt. Dla wszystkich osób przygotowujących się do wielkiej rewolucji w swoim życiu przygotowaliśmy 7 wskazówek przydatnych przy remoncie domu.

7 wskazówek przy remoncie domu: dobry plan to podstawa

Pierwsze miejsce na naszej liście 7 wskazówek przy remoncie domu rozpoczynamy od prostej, ale ważnej rady: stwórz realny, rzetelny plan działania. Źle zaplanowany harmonogram prac, pochopne kupno materiałów, kierowanie się chwilową modą i uleganie zachciankom to pewny sposób na zwiększenie kosztów realizacji projektu i wydłużenie jej w czasie.

Odpowiedzialne planowanie budżetu

Zanim zaczniesz planować budowę, zadaj sobie kilka ważnych pytań: czy będziesz mógł spłacić kredyt, który chcesz wziąć? Czy masz wystarczające oszczędności na sytuacje awaryjne? Ile czasu zajmie Ci spłata pożyczki? Ponadto, zapisuj wszystkie wydatki, szukaj oszczędności i sprawdzaj, jak zmieniają się ceny na rynku.

Ustal priorytety

Nie wszystkie cele musisz realizować od razu. Skup się na najważniejszych elementach projektu. Część wydatków możesz odłożyć w czasie, a inne mają wyższy priorytet.

Podwykonawcy

Nie podejmuj współpracy z pierwszym wykonawcą, który złoży Ci ofertę, nawet wtedy, kiedy proponowane warunki wydają się korzystne. Daj sobie czas na zbadanie rynku, poznanie cen i zakresu usług konkurencji.  Takie działanie nie tylko pozwoli Ci wybrać najlepszą opcję, ale także umocni Twoją pozycję negocjacyjną.

Korzystaj z dotacji

Szansą na oszczędności podczas budowy domu jest skorzystanie z dotacji oferowanych przez państwo. Biorąc udział w projekcie rządowym Czyste Powietrze czy korzystając z podatkowej ulgi termomodernizacyjnej, możesz zaoszczędzić niemałą kwotę.

Korzyści z remontu w przyszłości

Traktuj swój dom jak inwestycję. Regularnie odnawiane, zadbane nieruchomości długo utrzymują swoją wartość rynkową, przez co w przyszłości możesz sprzedać dom z zyskiem.

Przede wszystkim: nie poddawaj się!!

Warto mieć świadomość, że budowa domu jest złożonym, wieloetapowym procesem wymagającym cierpliwości. W chwilach zwątpienia zawsze miej przed oczami swój cel – piękny, własny azyl.

 

 

Comments are closed.