Lato zbliża się wielkimi krokami. Przychodzimy z pomocą wszystkim osobom, które jeszcze nie zadbały o wyposażenie tarasów i balkonów. W tym sezonie w modnych przestrzeniach zewnętrznych rządy sprawują meble ogrodowe z rattanu. Czym charakteryzują się plecione meble? Jakie modele warto mieć w swojej kolekcji? Sprawdź nasze rady i tchnij życie w swój ogród!

Efektowne meble ogrodowe z rattanu – naturalnie do ogrodu

Meble ogrodowe z rattanu wniosą na taras, balkon czy do altany niepowtarzalny klimat. W giętych formach, plecionej strukturze i naturalnym wykończeniu dostrzec można inspiracje stylem kolonialnym – mieszanką elegancji rodem z wiktoriańskiej Anglii z rzemieślniczą kulturą dawnych plemion azjatyckich i afrykańskich. Dekoracyjne sofy, krzesła, stoliki i dodatki harmonijnie wtapiają się w zieloną scenerię, stając się jej spójnym elementem.

Jak dbać o meble ogrodowe rattanowe?

Pamiętaj o tym, że rattan, podobnie jak inne naturalne materiały, „nie lubi” wilgoci. Aby ulubiony komplet służył Ci jak najdłużej, w okresie jesienno-zimowym zabezpieczaj go w suchym, przewiewnym miejscu. Nie czyść mebli na mokro – usuwanie kurzu miotełką lub szczotką w zupełności wystarczy. Przed rozpoczęciem sezonu zawsze impregnuj komplet.

Meble rattanowe Vimine dla wymagających

Meble rattanowe Vimine spełnią oczekiwania osób szukających do swojego ogrodu nieszablonowych rozwiązań. W katalogu producenta znajdziesz sofy, krzesła, fotele (w tym również modele bujane), jednoosobowe huśtawki i stoliki wyplatane w całości ręcznie według oryginalnych projektów. Rzemieślniczy kunszt wykonania widoczny jest w wykończeniu każdego detalu. Co ważne, do produkcji mebli i dodatków producent wykorzystuje wyłącznie ekologiczny rattan pochodzący z palm rosnących na uprawach prowadzonych w myśl idei zrównoważonego rozwoju.

Comments are closed.