Wśród licznych możliwości za zaprojektowanie mieszkania czy domu jednymi z najczęściej wybieranych są dzisiaj szafy na wymiar. Nowoczesne szafy tworzone zgodnie z naszym pomysłem i potrzebami to idealne rozwiązanie zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Dobrze wykonana szafa pozwoli nam na zachowanie porządku, podniesie estetykę i ułatwi nasze codzienne życie. 

Szafy na wymiar – najważniejsze zalety 

Szafy na wymiar to rozwiązanie, które pozwoli na optymalne wykorzystanie przestrzeni w naszych domach czy mieszkaniach – przekonują projektanci marki Rega Meble z Bielska-Białej, która specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych szaf na wymiar. Nie ma w tym przesady – szafy takie tworzone są na indywidualne zamówienie – oznacza to, że będą one idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb. Szafy na wymiar to najczęściej szafy wnękowe, pozwalające na wykorzystanie problematycznych wnęk. Szafy takie pozwalają na zabudowanie przestrzeni praktycznie aż po sam sufit – pozwala to na maksymalne zapełnienie przestrzeni i zwiększanie miejsca do przechowywania. Szafy takie zwiększają również estetykę pomieszczeń: mogą być one zaprojektowane pod już istniejące aranżacje – szeroki wybór materiałów i dekorów sprawia, że szafy na wymiar idealnie dopełnią wnętrze. 

Jak powstają szafy na wymiar?

Pierwszym krokiem do stworzenia szafy na wymiar jest wybranie wykonawcy i wymierzenie przestrzeni, którą pragniemy zabudować. Doświadczeni architekci pomogą nam na zaprojektowanie wnętrza szafy, zgodnie z oczekiwaniami. Sami decydujemy o wyposażeniu szafy – może ona składać się z klasycznych półek, ale również szuflad czy drążków do wieszania ubrań. Klient decyduje również o zastosowanych systemach wewnątrz szafy – może on wybrać klasyczne zawiasy, jak i prowadnice z cichym domykiem czy podnośniki gazowe. 

Comments are closed.