Pergola metalowa, która to ma stać się zadaszeniem nad taras, znajduje się w obiekcie zainteresowania wielu osób. Jest to inwestycja kosztowna, dlatego decyzję o jej zamontowaniu należy podjąć z odpowiednią ostrożnością. Przyda się do tego informacja odnośnie wad i zalet tej konstrukcji.

Pergola metalowa – zalety

Pergola, która wykonana jest na bazie metalowego stelażu, to solidna konstrukcja budowlana, zapewniająca zadaszenie nad tarasem – w szczególności w wyjątkowo upalne dni. Nie będzie trzeba rezygnować z przebywania na świeżym powietrzu. Wystarczy schować się pod zadaszeniem, aby móc cieszyć się swoją enklawą szczęścia i spokoju. Nawet w czasie niepogody (np.deszcz) będzie można cieszyć się świeżym powietrzem. Zadaszenie narażone jest na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Metal jest materiałem, który jest w stanie zdecydowanie łatwiej sobie z nimi poradzić, niż drewno. Metalowe zadaszenie stanowi również ochronę dla samego tarasu.

Wady zadaszenia

Pergola metalowa ma wady. Zaliczyć do nich trzeba ograniczenie ilości światła naturalnego w domu – o ile samo zadaszenie będzie stało przy domu. Nie wszyscy będą zadowoleni z tego, że pergola będzie znajdowała się przy samym wyjściu z salonu na dwór. Konstrukcja (w szczególności ta z bocznymi ściankami) może ograniczać widok. Do was należy również zaliczyć cenę, która może sięgać kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie każdy jest więc w stanie zapłacić za to z góry. Chyba, że ktoś pomyśli o kredycie na taki cel. 

Comments are closed.