Przykładamy ogromną wagę do designu. Pamiętajmy jednak o tym, że to funkcjonalność i wygoda zawsze powinny być stawiane na pierwszym miejscu. Biorąc pod uwagę modę i komfort użytkownika, jak powinna zostać urządzona nowoczesna kuchnia?

Nowoczesna kuchnia w dobrym kolorze

Jakie kolory powinny zostać użyte w takim pomieszczeniu? Przez głowę będzie nam przelatywać duża ilość pomysłów. Nie szalejmy ze zbyt dużą ilością. Pamiętajmy – maksymalnie trzy odziecienie kolorystyczne, które są do siebie umiejętnie dopasowane. Tyle wystarczy tego w kuchni. Jeżeli chodzi o aktualne trendy, to nie zapominajmy o bieli. Jest to na tyle uniwersalny kolor, że zawsze będzie na topie. Równie modnym kolorem jest…czerń. Jeżeli mamy do czynienia z dużą i przestronną kuchnią, to ze spokojem możemy zdecydować się na takie szaleństwo kolorystyczne. Szarość jest równie modną, jak również neutralną propozycją, pozwalając na urządzenie ciekawego wnętrza.

Dobrze oświetlona kuchnia

Każda, nowoczesna kuchnia musi zostać dobrze oświetlona. W szczególności, jeżeli zdecydujemy się na wyżej wspomnianą czerń. Na szczęście do wyboru mamy szeroki wybór lamp, które z powodzeniem można wykorzystać w swojej przestrzeni kuchennej. Wśród najczęściej wybieranych lamp są te wiszące. Równie dobre są standardowe lampy sufitowe. Chociaż w każdej przestrzeni kuchennej warto pokusić się o powieszenie kilku kinkietów po bokach. Dobrą propozycją są również taśmy LED, które można rozwiesić na całej długości szafek kuchennych lub tylko na jej części.

Comments are closed.