Czy wiedziałeś, że przez niskiej jakości, nieszczelne okna może uciekać nawet 30% ogrzanego powietrza? Przestarzałe, nieprawidłowo konserwowane albo uszkodzone okno będzie źródłem dyskomfortu podczas chłodnych dni oraz przyczyną wysokich opłat za ogrzewanie. Aby cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym i ograniczyć wydatki, warto wymienić okna na innowacyjne modele energooszczędne. Jakie rozwiązania proponują producenci? Sprawdź!

Nowe standardy w budownictwie

Okna energooszczędne charaktertyzujące się doskonałymi parametrami powoli ustępują miejsca swoim jeszcze bardziej ulepszonym wersjom – modelom pasywnym. Okna pasywne zaprojektowane zostały z myślą o nowoczesnych, samowystarczalnych energetycznie budynkach pasywnych wyposażonych w specjalne systemy dociepleń, maksymalnie szczelne drzwi i okna, rekuperator i panele fotowoltaiczne.

W oknach pasywnych wartość współczynnika Uw (parametru określającego ilość energii uciekającej przez całą stolarkę okienną) jest zredukowana do minimum. Oznacza to, że okna są maksymalnie szczelne i zapewniają domownikom optymalny komfort cieplny podczas gorących i zimnych dni. Zminimalizowanie strat pozwala również zaoszczędzić niemałą kwotę na rachunkach za ogrzewanie. 

Pasywne okna Internorm w Warszawie – rozwiązania przyszłości

Gdzie znajdziesz wysokiej klasy, certyfikowane okna pasywne?  Doskonałymi parametrami wyróżniają się okna Internorm sprzedawane w Warszawie. Produkowane w Austrii oszklenia poddawane są testom w niezależnych jednostkach. Do każdego okno pasywnego kupowanego w polskim oddziale firmy dołączony jest certyfikat jakości. 

Comments are closed.