Tusze do drukarek to niezbędny element każdego wyposażenia biurowego. Za ich pomocą można przetwarzać cyfrowy obraz, w jego naturalną, namalowaną wersję. Niektóre z nich to produkty specjalistyczne, które wyróżniają się dość oryginalnymi właściwościami. Jednym z nich jest tusz do drukarek Brother DCP J105.

Cztery kolory podstawowe

W przypadku drukarki Brother DCP J105 tusz do niej występuje w czterech kolorach podstawowych. W przeciwieństwie do starszych generacji urządzeń, „kolorowa” odmiana tego tuszu nie jest dostępna w ramach jednego pojemnika, lecz trzech odrębnych pojemników. Taki sposób ich usytuowania przedkłada się na większą objętość zasobników z tuszem, ale też na ich większą pojemność.

Jak zatem wygląda to w przypadku tuszu dla drukarek Brother? Z pewnych względów (po otwarciu zasobnika) użytkownik zauważy w nim aż cztery odrębne pojemniki na tusz. Standardowy, „czarny” pojemnik będzie nieco większy, aczkolwiek obok niego znajdować się będą trzy odrębne pojemniki – cyan (niebieski), magenta (odcień czerwieni) i yellow (zółty).

Jak to działa?

Dzięki takiej konfiguracji, możliwe jest uzyskanie wielu różnych odcieni kolorów, w tym też – bardzo głębokiej czerni. Połączenie koloru czarnego z pewną dozą żółci, czerwieni a nawet barwy niebieskiej, pozwala wygenerować bardzo głęboką czerń o wręcz smolistym wymiarze. Reasumując, ta sama zasada dotyczy oczywiście innych barw.

Tym samym, drukarka może wygenerować nawet miliony kolorów, które – w zależności od konfiguracji – będą różnić się jedynie odpowiednią ilością poszczególnych barw. W praktyce jest to rozwiązanie bardzo pomocne, gdyż za jego pomocą można wydrukować praktycznie wszystko i to w cyfrowych kolorach.

Praktyczne rozwiązanie, czy prosty marketing?

Można odnieść wrażenie, że tak skonfigurowane pojemniki z tuszem dla drukarki Brother DCP J105, to tylko chwyt marketingowy. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i ekonomiczne, można odnieść wrażenie, że ma ono sens. Zwłaszcza, jeśli porówna się je ze starszymi rozwiązaniami, gdzie wszystkie „kolorowe” barwy, były zamknięte w dość małym pojemniku.

Podsumowując, w przypadku drukarek Brother DCP J105 tusz ma zupełnie inną strukturę, niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Ma to swoje zalety, ale i wady. Zwłaszcza, że tak naprawdę trzeba kupić nie dwa, lecz cztery odrębne pojemniki tuszu. Cóż, nie da się ukryć, że funkcjonalność również ma swoją cenę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553922-Tusze-oryginalne-Brother.html.

Comments are closed.