Znajomość języków obcych jest dziś podstawą. Są one nie tylko przydatne w życiu codziennym, ale bardzo często także wymagane przez potencjalnych pracodawców. Najczęściej pożądanym językiem, bez wątpienia, jest język angielski, a tuż po nim – niemiecki, rosyjski czy francuski. Pomimo iż w szkołach od dawna uczy się podstaw języków obcych, co powinno przełożyć się na ich znajomość wśród Polaków, wiele osób nadal ma problem z nauczeniem się komunikacji w obcym języku, choćby w podstawowym stopniu. Tworzenie zdań, nauka nowych, przydatnych w życiu codziennym słówek, rozmowa face to face… przyswajanie wiedzy w tym temacie nie jest proste, więc z pomocą przychodzą szkoły językowe językowe oferującą szeroki zakres usług!

Angielski, niemiecki, a może francuski? Pozwól pracownikom rozwijać się!

Jak powszechnie wiadomo, posiadając stałą pracę pracownik ma niewiele czasu wolnego, ponieważ często musi pogodzić go z innymi zobowiązaniami, głównie rodziną. Sprawia to, że posiada on niewielką ilość czasu na kształcenie się, poszerzanie swojej wiedzy oraz zdobywanie doświadczenia, które pomogłoby mu w pracy. W samorozwoju może wspomóc go zatem pracodawca – przykładowo, oferując darmowy kurs języka obcego. Pracownik znający języki obce to pracownik przynoszący korzyści firmie, w której pracuje. Warto jest zatem zainwestować w jego przyszłość.

W tym przypadku, warto jest zainteresować się ofertą szkół językowych. Jako przykład może posłużyć https://www.britishschool.pl/lomianki/kursy-dla-firm, która w swojej ofercie posiada nie tylko zajęcia indywidualne, ale także zajęcia grupowe, jednak liczba osób nie może przekraczać dziesięciu osób. Sprawia to, że każdy słuchacz ma prawo zabrania głosu, wobec czego nauka jest efektywna. Co więcej, godziny zajęć zawsze dostosowane są do preferencji uczniów, co sprzyja pogodzeniu nauki z innymi obowiązkami. Dzięki temu, zapisani do szkoły podwładni nie opuszczą żadnych zajęć.

Dlaczego posiadając firmę lepiej wybrać szkołę językową, a nie prywatnego, niezależnego korepetytora?

Podczas zatrudniania lektorów, pracownik szkoły językowej nie tylko zwraca uwagę na wykształcenie czy doświadczenie, ale przede wszystkim predyspozycje zawodowe, które są niezbędne w tego typu pracy. Sprawia to, że można mieć pewność, iż pracownik przyswoi wiedzę nie tylko w szybki sposób, ale także będzie w stanie zastosować ją w życiu codziennym. Co więcej, oferowane zajęcia, zazwyczaj, odbywają się z native speakerem, co sprawia, że słuchacz uczy  się języka „ojczystego”, a nie jedynie „uczonego”.

Czy naukę może podjąć słuchacz nieposiadający wcześniejszego przygotowania, a więc nie znający języka nawet w stopniu podstawowym?

Jeżeli potencjalny słuchacz posiada odrobinę samozaparcia, nie ma żadnego problemu, aby rozpoczął on naukę od kompletnych podstaw. Przykładowo, szkoła językowa https://www.britishschool.pl/lomianki/ oferuje naukę m.in. języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego czy hiszpańskiego zarówno na poziomie przygotowującym do testu 8-klasisty, jak również przygotowującym do przystąpienia do egzaminów dających certyfikaty na poziomie B2, C1, C2 z wyżej wymienionych języków.

Comments are closed.