Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni mieszkalnej w domu czy w mieszkaniu blokowym nie jest dzisiaj trudne. Szafy na wymiar pozwolą na lepsze zarządzanie przestrzenią oraz zaprojektowanie miejsca, gdzie swoje miejsce znajdą ubrania, kurki, przedmioty codziennego użytku. Jak tworzone są szafy na wymiar? Co warto wiedzieć o takich realizacjach?

Dlaczego szafy na wymiar cieszą się taką popularnością?

Szafy na wymiar widać coraz częściej w polskich domach i mieszkaniach. Rozwiązanie to pozwala nie tylko na lepszą organizację przestrzeni, ale też na niebanalne uzupełnienie aranżacji. Szafy na wymiar są tworzone zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami klienta – oznacza to, że mebel będzie idealnie wpisywał się przestrzeń. Nowoczesne szafy na wymiar pozwolą tez na zagospodarowanie problematycznych wnętrz i ukrycie skosów. Niezbędny jest jednak dokładny projekt.

Atutem szafy na wymiar jest bez wątpienia fakt, że może być ona zaprojektowana dokładnie z wolą klienta – mówią pracownicy marki Rega Meble z Bielska-Białej, marki oferującej nowoczesne szafy. Szeroki wybór materiałów oraz elementów dodatkowych sprawia, że szafę bez trudu wpisać można w już istniejącą aranżację wnętrza. Wiele osób podkreśla fakt, ze szafy takie mogą sięgać samego sufitu – w ten sposób optymalnie zostaje wykorzystana przestrzeń pomieszczenia. Zaleta jest też fakt, że wnętrze szafy ma odpowiadać realnym potrzebom.

Jak tworzone są szafy na wymiar?

Pierwszym krokiem do stworzenia szafy na wymiar jest dokładne wymierzenie miejsca, gdzie ma ona stanąć. Kolejno klient wraz z projektantem wybierają materiały i akcesoria – najchętniej stawia się na płyty meblowe laminowane i lakierowane, możliwe jest też wykonanie mebla z litego drewna czy płyt fornirowanych. Na tym etapie projektowane jest też wnętrze szafy – klient decyduje o ilości i położeniu szuflad, półek, drążka do wieszania ubrań, schowków.

Comments are closed.