Gdzie spędzamy latem najwięcej czasu? Oczywiście na świeżym powietrzu! Latem i wiosną nasze ogrody zaczynają znów tętnić życiem: stają się ulubionym miejscem relaksu domowników, centrum rodzinnych i towarzyskich spotkań, placem zabaw dla dzieci. Warto pamiętać, że przebywanie na ostrym słońcu niesie ze sobą również pewna zagrożenia. Możesz w prosty sposób im zapobiec, wzbogacając przydomową aranżację o parasol albo zadaszenie. Jakie rozwiązania proponują producenci wyposażenia outdoorowego? Sprawdź!

Nowoczesne parasole ogrodowe

Chwiejące się pod wpływem wiatru, okrągłe parasole zacieniające jedynie niewielki fragment trawnika odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują duże, solidne parasole z czaszami o imponujących rozmiarach. Poszycia wykonane z wysokiej jakości tkaniny o hydrofobowym wykończeniu zapewniają cień i ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Innowacyjne, stabilne parasole wyposażone są w prosty w obsłudze system regulacji. Dzięki zaawansowanym mechanizmom możesz obracać czaszę i pochylać ją w dowolnym kierunku, zacieniając nawet trudnodostępne zakamarki tarasu bez konieczności przesuwania całej konstrukcji. Gustowne, wytrzymałe parasole znajdziesz na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

Regulowane zadaszenie

Ciekawą nowością na rynku są zadaszenia z regulowanym dachem. Konstrukcje wykonane są w całości z malowanego proszkowo aluminium – wytrzymałego materiału, który nie wymaga specjalnej troski o jego strukturę. Całoroczne pergole są odporne na deszcz, śnieg, wysoką i niską temperaturę i promieniowanie UV. Dach pergoli składa się z regulowanych lameli, czyli płaskich, aluminiowych listew. Mechanizm ich działania można porównać do żaluzji. Ustawione poziomo listwy tworzą zwarte, nieprzemakalne zadaszenie.

Comments are closed.