W sklepach sportowych wybór obuwia narciarskiego jest bardzo szeroki i różnorodny, dlatego też wiele kobiet może mieć duży problem, aby wybrać najlepsze modele. Dzięki kilku naszym wskazówkom dowiedzą się Państwo, czym wyróżniają się najlepsze jakościowo buty narciarskie damskie.

Odpowiednia długość

Większość producentów rozmiar butów narciarskich podaje swoim klientom wykorzystując popularną skalę rozmiarową mondo. Skala ta wyrażana jest oczywiście w centymetrach i co najważniejsze odpowiada dokładnie najdłuższej części naszej stopy.

Nowoczesne buty narciarskie damskie dostępne są co pół rozmiaru, dzięki czemu każdy znajdzie idealny rozmiar. Jeżeli znajdujemy się pomiędzy dwoma rozmiarami, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienia na rozmiar mniejszy.

Odpowiednia szerokość

Oprócz długości należy zwrócić uwagę także na szerokość obuwia narciarskiego. Wybór odpowiedniej szerokości ma duży wpływ na komfort i precyzję jazdy. Wąskie buty narciarskie są najlepszym wyborem dla zawodowców. Jest to także idealny wybór dla pań z wąskimi stopami, które w pierwszej kolejności preferują precyzję ponad komfort.

Dla większości narciarek najlepszym wyborem są przeciętne buty o szerokości 100 mm. Dla bardzo szerokich stóp najlepszym wyborem są buty 104 mm. Obuwie narciarskie, tak samo jak zwykłe buty najlepiej kupować w sklepach stacjonarnych, gdzie można przymierzyć wybraną parę.

Styl jazdy ma znaczenie

Aby wybrać porządne buty narciarskie należy zwrócić uwagę także na styl jazdy. Panie, które poszukują obuwia do jazdy rekreacyjne, powinny postawić na dość elastyczne modele. Najlepszym wyborem są nowoczesne buty, których flex jest poniżej 90. Obuwie tego typu jest bardzo komfortowe i łatwe w użyciu. Dla osób początkujących zdecydowanie najlepszym wyborem są modele z trybem chodzenia. Buty z flex poniżej 90 przypadną do gustu również osobom, które jeżdżą okazjonalnie.

Jeżeli chodzi o narciarstwo wyczynowe, to wówczas mamy do czynienia z przygotowanymi trasami. Kobiety, które posiadają duże doświadczenie, mogą bez problemu postawić na zdecydowanie bardziej sztywne obuwie. Godne uwagi są buty narciarskie damskie w których flex mieści się pomiędzy 70 a 110. Buty tego typu zapewniają pełną kontrolę, dzięki dość ciasnemu dopasowaniu i wysokiej cholewce, która pochylona jest w kierunku palców.

Kobiety, które jeżdżą poza przygotowanymi trasami, powinny wybrać typowe buty freerideowe z większym flexem (najlepiej od 100 do 120). Godne polecenia są buty z prostą cholewką i średnią szerokością obuwia. Przydać mogą się również gumowe podeszwy, które znacząco ułatwiają chodzenie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/damskie-cat-20.

Comments are closed.