Dobre ubezpieczenie znacząco podnosi komfort psychiczny podczas jazdy samochodem. Kierowcy ceniący sobie wygodę często decydują się na poszerzenie obowiązkowej, standardowej polisy o dodatkowe ubezpieczenie AC. Co kryje się pod tą nazwą? Czy warto zainwestować w kolejną polisę? Sprawdź!

AC – korzyści dla kierowcy

AC (autocasco) jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym mienie przed kradzieżą, uszkodzeniem i całkowitym zniszczeniem na skutek zdarzeń losowych. Przednia szyba pękła na skutek szalejącej burzy? Miałeś bliskie spotkanie z dzikim zwierzęciem na nieoświetlonej drodze? Wandale porysowali karoserię? A może Twój samochód został skradziony? Dzięki AC nieprzewidziane, nieprzyjemne zdarzenia losowe będą znacznie mniej dotkliwe. Zlikwidowaniem szkody lub rekompensatą za utracone mienie zajmie się ubezpieczyciel. Pamiętaj jednak, że w niektórych sytuacjach firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłaty świadczenia. Do takiej sytuacji może dojść wtedy, kiedy uszkodzenia czy strata auta wynikają z zaniedbania lub lekkomyślności kierowcy lub celowego wyrządzenia szkody.

Dla kogo?

Polisy AC z roku na rok cieszą się większą popularnością. Na zakup dodatkowego ubezpieczenia najczęściej decydują się właściciele kosztownych pojazdów, osoby spędzające za kółkiem znaczną część swojego czasu oraz kierowcy niegarażujący swoich aut. 

Kalkulator OC i AC – nie przepłacaj!

Wbrew pozorom kupno autocasco nie musi nadszarpnąć domowego budżetu. Obliczyć wysokość składki pomoże Ci kalkulator OC AC – proste w obsłudze narzędzie udostępniane przez czołowe towarzystwa ubezpieczeniowe. Co ważne, po znalezieniu najkorzystniejszej oferty możesz kupić ją bez wychodzenia z domu!

Comments are closed.