Groźny w skutkach wypadek może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu i ostrożnemu kierowcy. Nierzadko zdarza się, że nasz samochód zostaje zniszczony przez czynniki, na jakie nie mamy najmniejszego wpływu, na przykład siły natury. Przezorni kierowcy często decydują się na poszerzenie podstawowego pakietu o dodatkową polisę AC. Jakie korzyści płyną z posiadania rozszerzonego ubezpieczenia? Sprawdź!

Czym jest ubezpieczenie AC?

AC, czyli autocasco, jest dobrowolnym ubezpieczeniem od kradzieży, uszkodzenia i całkowitego zniszczenia na skutek działania osób trzecich i sił natury.  Posiadanie polisy jest podstawą do otrzymania rekompensaty nawet wtedy, kiedy kierowca pojazdu jest winny zdarzenia lub nie można ustalić sprawcy. W odróżnieniu od ubezpieczenia OC, zakres ochrony samodzielnie ustala każdy ubezpieczyciel.

AC – dla kogo? 

Wykupienie dodatkowej polisy szczególnie polecane jest właścicielom kosztownych wozów oraz osobom niegarażującym swoich pojazdów. Mając ubezpieczenie AC, możesz spać spokojnie – Twój samochód będzie zawsze dobrze chroniony, niezależnie od okoliczności.

Ile to kosztuje?

Koszty zakupu ubezpieczenia AC uzależnione są od kilku czynników, między innymi zakresu ochrony, danych technicznych wozu (modelu i marki, roku produkcji, pojemności silnika, mocy, przebiegu) oraz danych osobowych kierowcy (doświadczenia, wieku, miejsca zamieszkania). Wbrew pozorom, zakup autocasco nie musi być poważnym obciążeniem dla domowego budżetu. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz wysokość składki za ubezpieczenie AC.

Comments are closed.