Armatura to nieodzowny element każdej łazienki – nie tylko funkcjonalnie, ale i wizualnie może dopełnić lub zepsuć projekt łazienki. Przy tysiącach różnych wzorów dostępnych na rynku, sam wybór może być przytłaczający i prowadzić do kupowania nieodpowiednich produktów. Oto kilka wskazówek, na co zwracać uwagę, wybierając armaturę łazienkową.

Miej na uwadze ciśnienie wody w Twoim domu

Aby zapewnić przyzwoity przepływ wody, ważne jest, aby armatura Deante była odpowiednia do ciśnienia wody w Twoim domu. Jeśli masz system zasilany grawitacyjnie, oznacza to, że masz niskie ciśnienie, podczas gdy system kotłowy daje średnie lub wysokie ciśnienie wody. Zgodnie z ogólną zasadą, większość baterii jednouchwytowych, podłogowych i ściennych będzie wymagać wysokiego ciśnienia wody, aby działać skutecznie, podczas gdy baterie z dwoma uchwytami i baterie kolumnowe mogą działać wydajnie przy niskim ciśnieniu.

Kran niskociśnieniowy będzie działał dobrze z systemem wysokociśnieniowym, jednak użycie kranu wysokociśnieniowego w systemie niskociśnieniowym spowoduje powolny przepływ wody, co oznacza, że ​​napełnienie zbiornika zajmie więcej czasu, a nawet dłużej napełniać wannę. Zawsze sprawdzaj, czy kran, który chcesz zastosować, jest odpowiedni dla Twojego systemu wodnego, w przeciwnym razie, gdy chcesz wziąć kąpiel, możesz czekać pół godziny na napełnienie wanny.

Dopasuj armaturę do umywalki i wanny

Twój wybór ceramiki sanitarnej dyktuje rodzaj kranu, który powinieneś kupić. Zwróć uwagę na liczbę otworów na baterie w wannie, umywalce lub bidecie, ponieważ armatura Deante powinna być do tego dostosowana.

Większość umywalek łazienkowych ma 1, 2 lub 3 nawiercone otwory na baterię. Wiele nowoczesnych umywalek może mieć pojedynczy otwór na baterię, w którym zmieści się bateria jednokomorowa. Umywalki w tradycyjnym stylu mogą być wyposażone w dwa otwory do oddzielnych baterii słupowych na ciepłą i zimną wodę. Umywalka z 3 otworami na baterię pomieści uchwyty ciepłej i zimnej wody oraz oddzielną wylewkę wody. W przypadku standardowych wanien akrylowych jest dostarczana bez otworów na baterie, więc instalator może po prostu wywiercić otwory potrzebne do wybranej armatury.

Wiercenie otworów nie jest możliwe w przypadku wanien z żywicy kamiennej, stali lub żeliwa, więc możesz użyć wstępnie wywierconych otworów. A jeśli takowych otworów nie ma, odpowiednia będzie armatura Deante stojąca lub ścienna. Aby uniknąć konieczności zwrotów lub wymiany zakupionych baterii, miej to na uwadze już na samym początku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie armatura deante.

Comments are closed.